Історія школи

Це було недавно, це було давно ... У 1949 році в нашому місті на місці кукурудзяного поля було збудовано нову велику школа. Це була подія особливої важливості, тому що ця школа стане для декількох тисяч дітей рідної, коханої.

Перший педагогічний колектив середньої школи № 13 (1957 рік)

Але ж школа - це не тільки будівля, це все що робиться в ній: багатогранне життя дітей і вчителів, оволодіння всебічними знаннями, розширення кругозору, постійний інтелектуальний зростання кожного, хто вчить і вчиться. Навчання в школі - це цілий період життя людини: від того дня, коли маленька дитина - неусвідомлений приходить в школу, до тієї урочистої хвилини, коли юнак і дівчина, отримуючи з рук директора атестат, стають на шлях самостійного життя. Цей період є періодом становлення людини, для вчителя ж він - величезна частина його життя. Школа славиться своїми вчителями і учнями, які приносять їй популярність. Як театр починається з вішалки, так школа починається з директора. Так склалося, що за 60 років існування її очолили тільки три директора, причому кожен з них працював приблизно по 20 років. Це Лавренова Ф.В.,
Овчинникова Л.Д., Горбачова Р.Г. Від його таланту, освіченості, майстерності, від душевної щедрості директора залежить моральний клімат педагогічного та дитячого колективів.
         По-різному стають директорами школи, по-різному складаються їхні долі. Це неминуче. Тринадцятої школі щастило з директорами. Всі вони вправні майстри навчально - виховної роботи і прекрасні організатори учнівського та педагогічного колективу.
          У 1949 році школу очолила Лавренова Феодосья Власівна, якої, на жаль, з нами вже немає. Вона намагалася в кожного учня знайти якомога більше хорошого, раділа від щирого серця маленьким успіхам своїх вихованців, щиро любила всіх однаково.
          Педагоги школи прагнули підготувати своїх вихованців до відносин, постоенних на дружбу і товаристві, на повазі всього подленно людського в кожній особистості.
         Всі роки роботи в школі для Феодосії Власівна були роками щасливого відкриття, хоча нерідко і сумного, важкого, відкриття тих таємних куточків дитячої душі, в якій таїться радість, безмежна віра у дорослих, довірлива готовність відкритого мудрому людині, але також і інші, протилежного риси настороженості, недовіри, біль, образа, озлоблення, норовистість, завзятість. Але директор завжди залишалася авторитетом серед учнів, тому багато хто з них на все життя запам'ятали її мудрі настанови.

Лавренова Ф.В                                                Овчінникова Л.Д
     директор школи с 1949 по 1968 рр               директор школи с 1968 по 1989 рр
          У 1968 році першого директора школи змінила Овчинникова Людмила Даніловна.Перед школою виникла нова, небувалою складності, завдання - давати середні освіту всьому молодому поколінню, виховуючи їх активними громадянами.
           Всі роки педагогічної праці Людмили Данилівни були наповнені пошуками і роздумами. Вона намагалася з можливою повнотою використовувати попередній накопичений досвід розвитку школи і педагогічної думки. Багато уваги Людмила Данилівна приділяла питанням формування педагогічного колективу, досягнення кожного учителем високого рівня педагогічної майстерності. Школа давала своїм учням не тільки знання, формувала стійкий характер, закаляла силу і волю. скільки сил, натхнення і таланту віддала Овчинникова Людмила Данилівна, що б виховати справжніх трудівників. Тому і не забуває свого директора її колишні учні та колеги і бажають їй ще довгого здравствованія.
            У 1972 році в сш № 13 почала працювати вчителем історії Горбачова Римма Григорівна, а в 1989 році педагогічний колектив обрав її своїм директором школи по 2018 рік включно.

Картинки по запросу статья про Горбачёву Риту Никополь

Учитель від природи, талановита, енергійна, закохана в свою справу, вона відразу завоювала авторитет у шкільному колективі. дбайливо збираючи дорогоцінні розсипи педагогічного досвіду, директор прагне, щоб школу любили і цінували в мікрорайоні, щоб вона була рідною і однією з кращих в місті. Для Ріти Григорівни важливі партнерські ідеї співпраці та співтворчості меджу дітьми і педагогами. Вона живе справжньою педагогічної життям і тим самим знаходить своє професійне щастя. Це оптиміст своєї справи, тому що твердо вірить в перетворюючу силу виховання і навчання. завжди знаходиться в постійному творчості, що не припиняється, пошуку. Завдяки старанням директора СШ № 13, ще з 1992 року ввела в школі диференційоване, а потім і профільне навчання. Це дало можливість вчити всіх і кожного на рівні його здібностей. в школі діє програма з обдарованими дітьми. Увага до кожної індивідуальності, турбота про кожну особистості, чуйне, вдумливе ставлення до достоїнств і недоліків кожної дитини і члена педагогічного колективу - девіз роботи нашого директора.
Рита Григорівна вчитель -методист вищої категорії, вчитель історії, з чуйної громадянською позицією, з широким історичним і сучасним світоглядом, здатна по госудаственной мислити, загострено - совісно сприймати всі події в країні і світі, і особисто відповідати за те, що відбувається, мобілізувати свої духовні і фізичні сили на каждооневецю самовіддану і творчу роботу. Їй властиво серцем розуміти і відчувати радість і негаразди іншого, відгукуватися на його заклик про допомогу.
         І вчитися, і працювати в тринадцятій школі - це престижно.

Зустріч випускників 1983 року випуску.

Через 25 років